ثبت برند شرح کامل

ثبت برند

اگرچه نسبت به ثبت برند یا علامت تجاری جز در موارد استثنائی، الزامی وجود ندارد ولی باید توجه داشت در حال حاضر تجارت و بازریابی در هر حوزه ای به شدت ثبت علامت تجاری را ضروری می نماید چرا که:

 

چه بسا اشخاصی که پس از مدت ها تلاش و بازاریابی متعاقباً متوجه شده اند برند آنها بنا بر دلایل قانونی اساساً قابلیت ثبت ندارد بنابراین کلیه زحمات خود را بر باد رفته دیده اند.

چه بسا اشخاصی بعد از شناساندن و بازاریابی برند خود، رقبا نسبت به ثبت برند آنها اقدام نموده اند.

چه بسا اشخاصی که بعد از استفاده از یک برند متوجه شده اند برند مورد استفاده شان سابقا توسط شخص دیگر ثبت گردیده و به ناگاه در مقابل پرداخت خسارات های کلان قرار گرفته اند.

 

بنابراین در عصر حاضر ثبت علامت تجاری یا برند اولین واساسی ترین گام در هر حوزه تجاری اعم از ارائه کالا و خدمات می باشد. (جهت اطلاعات بیشتر)

اگرچه درایران برای ثبت علامت تجاری و برند الزامی به گرفتن وکیل وجود ندارد ولیکن با استفاده از مشاوره وکلای متخصص در حوزه مالکیت صنعتی و آگاهی از مسائل حقوقی قبل و بعد از ثبت برند، می توانید به نحو چشم گیری در هزینه و وقت خود صرفه جویی نمایید تجربه نشان داده است در بسیاری از مواقع که اقدامات حقوقی توسط خود شخص بدون مشاوره با متخصّصین صورت گرفته به مراتب هزینه و زمان بیشتری از آنها تلف گردیده و در مواقعی به واسطه مسیر اشتباهی که طی شده دیگر امکان اصلاح آن غیر ممکن و یا بسیار دشوار و زمان بر خواهد بود.

 

وکیل برند با وکلای متخصّص و کارآزموده در حوزه ثبت علامت تجاری یا برند، به نحو منحصر به فردی خدمات ذیل را به موکلین خود ارائه می دهد:

 

۱) انعقاد قراداد با وکیل برند شفاف بوده و در صورت انعقاد قرارداد الزاما هر تعداد برندی که موضوع قرارداد می باشد بدون اخذ هزینه مجدد بنام موکل ثبت خواهد شد.

۲) قبل از اقدام برند مدنظر در طبقات درخواستی مورد استعلام و تمام ابعاد حقوقی آن بررسی و در صورت قابلیت ثبت نسبت به طی فرایند ثبت اقدام خواهد شد در غیر اینصورت از موکل نام جدیدی درخواست می شود.

۳) در صورت اقدام چنانچه به هر دلیلی برند درخواستی منجر به صدور اخطار رد گردید وکیل برند متعهد به اقدام به ثبت برند جدید بدون اخذ هرگونه هزینه ای بنام موکل خواهد بود. این اقدام بدون محدودیت و تا ثبت برند بنام موکل ادامه خواهد یافت.

۴) در صورت ثبت برند خود در دفتر وکیل برند از حمایت های حقوقی بعد از ثبت بهرمند خواهید شد.

 

مدارک لازم جهت ثبت برند:

 

• مدارک شناسايي (کارت ملی و شناسنامه)

• روزنامه تاسیس یا آخرین تغییرات دارندگان حق امضا برای شرکت ها

• جواز کسب يا جواز صنايع هر گونه مدرک قابل قبولی که دلالت بر فعالیت و اشتغال شما در آن بخش دارد.

• در صورتیکه علامت درخواستی شما دارای معنی غیر فارسی باشد داشتن کارت بازرگانی ضروری است البته در مواردی امکان ثبت بدون کارت بازرگانی نیز وجود دارد.

* سایر مدارک توسط دفتر وکیل برند تامین خواهد شد.

 

حق الوکاله و هزینه ثبت برند توسط دفتر وکیل برند:

شامل کلیه هزینه ها اعم از حق الثبت و روزنامه رسمی تا پایان کار و تقدیم سند ثبت علامت تجاری  

* هشدار! با در نظر گرفتن هزینه های قانونی ثبت برند تا آخرین مرحله و اخذ گواهی ثبت، هرگز تحت تاثیر مبالغ واهی برخی موسسات قرار نگیرید!

 

شخص حقیقی

شخص حقوقی