نمایندگان در نشست علنی روز سه شنبه، ۹ خرداد ۱۳۹۶ مجلس شورای اسلامی، با یک فوریت بررسی طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات،‌ طرح‌های صنعتی و علائم تجاری با ۱۴۴ رأی موافق، ۱۳ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۱ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

با توجه به موافقت نمایندگان با بررسی یک فوریت طرح مذکور به دولت اجازه داده می شود این لایحه را به مدت دو سال دیگر به صورت آزمایشی اجرا کند مشروط بر اینکه لایحه دولت پس از تصویب در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در دستور کار نمایندگان در جلسه علنی مجلس قرار گیرد.

گفتنی است یک فوریت طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات،‌ طرح‌های صنعتی و علائم تجاری که به امضای ۳۹ نفر از نمایندگان مجلس رسیده بود و در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس مصوب شده بود، بر اساس ماده واحده این طرح مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات،‌ طرح‌های صنعتی و علائم تجاری مصوب هفتم آبان‌ماه سال ۱۳۸۶ از تاریخ انقضاء آن به مدت دو سال تمدید می‌شود.

شایان ذکر است مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را بر عهده داشت، در این رابطه گفت: دولت لایحه خود را در این خصوص به مجلس داده و در کمیسیون قضایی در حال رسیدگی است که پس از طی مراحل قانونی در دستور کار جلسه علنی مجلس قرار خواهد گرفت./

اعتبار قانون تمدید قانون

ثبت برند,ثبت علامت تجاری

تمدید مهلت قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری خرداد ۱۳۹۶

نمایندگان در نشست علنی روز سه شنبه، ۹ خرداد ۱۳۹۶ مجلس شورای اسلامی، با یک فوریت بررسی طرح