استعلام برند های ثبت شده در این وب سایت به صورت پیامکی و کاملا رایگان است، استعلام ثبت برند قبل از ثبت از میان انبوه برند هایی که قبلا به ثبت رسیده اند از اوجب واجبات است، چرا که باید نامی را که به سختی و با هزاران وسواس انتخاب کرده اید نباید قبلا در حوزه ای که شما فعالیت دارید ثبت شده باشد. پس قبل از اینکه دل به ثبت برند انتخابی خود خوش کنید باید اول مطمئن شوید که این برند از آن کس دیگری نیست.

استعلام برند از اداره ثبت

برای شروع تولید یک محصول یا ارائه یک خدمت همانطور که می دانید نیاز به ثبت برند و قبل از آن استعلام برند از اداره ثبت و استعلام قابلیت ثبت آن برند را دارید. شما می توانید در بخش جستجوی برند سایت اداره مالکیت معنوی شخصا اقدام نمایید اما این فرآیند را می توانید با کمی تجربه همکاران ما بهتر به انجام برسانید. داشتن تخصص در بخش جستجوی علامت تجاری الزامی ندارد اما ممکن است در ابتدای استعلام شما تشابه هات تخصصی را نتوانید تشخیص دهید. به عنوان مثال حتی واج آرای کلمات یک برند مثل دیانا با آدانا ممکن است باعث رد درخواست ثبت شما شود. پس با ما همراه باشید.

جستجوی علامت تجاری

همانطور که می دانید برای ثبت ابتدا باید دید که این برندی که قصد ثبت آن را داریم آیا قبلا توسط فرد دیگری ثبت شده است یا خیر. اگر این برند قبلا توسط فرد یا شرکت دیگری ثبت شده باشد شما دیگر نمی توانید آن را ثبت کنید و هزینه شما و وقت شما برای ثبت برند مورد نظر هدر خواهد رفت. استعلام آنلاین برند علی الرغم ساده بودن نیاز به دقت فراوان دارد، به این دلیل که اگر در این زمینه باید به حدی دارای تجربه باشید که بتوانید کوچکترین شباهت ها را تشخیص داده و تا حدود زیادی اطمینان یابید که مشابه این برند نیز حتی ثبت نشده است. ما در موسسه میزان به صورت رایگان و فوری برند هایی را که در فرم زیر وارد کرده باشید استعلام گرفته و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند.

چرا باید از سایت ما استعلام بگیرید؟

همانطور که در بالا گفته شد برای جلوگیری از این مشکلات ابتدا باید اقدام به استعلام قبل از ثبت نمایید. بدین صورت که باید ببینید در طبقه مورد نظر که همان گروه کالا یا خدمات مورد نظر شما می باشد آن برند یا مشابه آن ثبت شده است یا خیر. استعلام آنلاین علامت تجاری و لوگو کاملا تخصصی بوده و به همین راحتی نمی باشد چون بسیاری از برند هایی که به هنگام استعلام تصور شده که آزاد می باشد در مرحله ثبت اخطار خورده و رد می شوند

مراحل استعلام ثبت برند

استعلام برند مواد غذایی

ثبت یک نام در حوزه مواد غذایی یکی از سخت ترین کارهاست، زیرا تعداد برندهای ثبت شده در این حوزه بسیار زیاد است و از طرفی این مشابهت تنها مشابهت کامل نیست و الفاظ برند حتی ممکن است با شباهت کم باعث اخطار خوردن برند شوند. به عنوان مثال برند آدرینا در مرحله استعلام برند مواد غذایی مشابه نداشته و تصور می شود که قابل ثبت است ( در طبقه مواد غذایی) اما پس از ثبت اظهارنامه در سامانه، مشاهده می شود که به دلیل مشابهت با برند دلینا در آن طبقه اخطار خورده است. به همین دلیل است که فرآیند استعلام برند قبل از ثبت مهم بوده و کاملا تخصصی است. ما همکارانی داریم که در این زمینه متخصص می باشند و می توانند تجربیاتشان را قبل از ثبت به صورت رایگان در اختیار شما بگذارند.

سوالات متداول شما

چه نیازی به جستجوب علامت تجاری قبل از ثبت داریم؟

به دلیل ثبت نام های تجاری متعدد که در حوزه های مختلف به ثبت رسیده اند، انتخاب برندی که قبلا خودش یا مشابه ش ثبت نشده باشد سخت است، شما باید چند اسم به ترتیب اولویت انتخاب کنید و یکی یکی در همین سایت ما استعلام بگیرید تا بالاخره یکی از آنها ثبت نشده باشد و برای شما قابل ثبت باشد.

آیا استعلام ثبت برند هزینه دارد؟

خیر، نه در سایت ما و نه در سایت مالکیت معنوی کشور استعلام قابلیت ثبت برند هیچ هزینه ای ندارد و کاملا رایگان می باشد.

آیا خودتان می توانید استعلام بگیرید؟

بله، با مراجعه به بخش جستجوی علائم تجاری سایت اداره مالکیت معنوی می توانید خودتان از نام تجاری که وارد می دهید استعلام بگیرید اما در صورتی که با طبقات و مشابهات ها و کلمات خاصی که به اسامی اضافه شده تا ثبت شوند، آگاهی نداشته باشید نتیجه خوبی نخواهید گرفت. پیشنهاد ما این است وارد سایت شده و فرم استعلام را پر کنید تا نتیجه برای شما پیامک شود.