ثبت طرح صنعتی شرح کامل

طرح صنعتی به جنبه های زیبا شناختی و شکل ظاهری یک محصول اعم از محصولات و فراورده های صنعتی ویا صنایع دستی و یا نحوه بسته بندی مرتبط می باشد و عامل مهم برای جذب مشتریان است ؛ بطوری که می توان گفت این جذابیت بصری یکی از مؤلفه های اساسی است که بر تصمیم مشتریان برای انتخاب یک محصول و ترجیح دادن آن بر محصولات و فراورده های دیگر تأثیر گذار می باشد . این تأثیر بویژه در فرضی که محصولات و فراورده های بنگاه ها دارای کیفیت یکسان باشند ، به مراتب بیشتر است؛ زیرا در این صورت ظاهر و زیبائی محصولات می تواند مشتری را برای انتخاب جذب کند.

 

همچنین طرح صنعتی برای یک بنگاه و شرکت ابزار مهمی است که بوسیله آن می تواند با عرضه محصولات دارای طرح های جدید و جذاب و منطبق با ذائقه مصرف کنندگان ، مشتریان زیادی را جلب و سهم بیشتری از بازار را تصاحب کند.

 

طرح صنعتی با ایجاد تفاوت در شکل و ظاهر کالا ،موجب تفاوت کالاهای بنگاهها هم می گردد و در نتیجه از ابزار های بسیار مهمّ در تدوین استراژی برندینگ و بازاریابی می باشد و با ایجاد بازار های جدید، باعث اقتدار و ارزش برند بنگاهها نیز می گردد.

 

حمایت از طرح صنعتی در قالب سازو کارهای حقوقی، بویژه در قالب نظام خاص، این حق را برای طراح ایجاد می کند که مانع کپی و تقلید غیر مجاز از طرح توسط اشخاص ثالث شود تا بدین طریق بتواند از بازگشت مالی سرمایه گذاری انجام شده اطمینان حاصل کند. از سوی دیگر حمایت از طرح های صنعتی به نفع مصرف کنندگان و عموم مردم نیز خواهد بود؛ زیرا با گسترش رویه های عادلانه و صادقانه تجاری در بازار و تشویق خلاقیت ها موجب می گردد که از نظر زیبائی شناختی ، محصولات جذاب تری به بازار عرضه شود. (توضیح بیشتر)

 

اگرچه درایران برای ثبت طرح صنعتی الزامی به گرفتن وکیل وجود ندارد ولیکن می توانید با استفاده از مشاوره وکلای متخصص در حوزه مالکیت صنعتی و آگاهی از مسائل حقوقی قبل و بعد از ثبت طرح، به نحو چشم گیری در هزینه و وقت خود صرفه جویی نمایید تجربه نشان داده است در بسیاری از مواقع که اقدامات حقوقی توسط خود شخص بدون مشاوره با متخصّصین صورت گرفته به مراتب هزینه و زمان بیشتری از آنها تلف گردیده و در مواقعی به واسطه مسیر اشتباهی که طی شده دیگر اصلاح آن یا غیر ممکن می شود و یا بسیار دشوار و زمان بر خواهد بود.

 

وکیل برند با وکلای متخصّص و کارآزموده در حوزه ثبت طرح صنعتی، به صوررت مستقیم و بی واسطه و با حداقل هزینه، به نحو منحصر به فردی کلیه امور ثبت طرح صنعتی ره عهده دار خواهد شد.

 

مدارک لازم جهت ثبت طرح صنعتی

 

• تصویر کالا از ابعاد مختلف

• کپی کارت ملی یا شناسنامه طراح و مالک

• روزنامه تاسیس یا آخرین تغییرات دارندگان حق امضا برای شرکت ها

* سایر مدارک توسط دفتر وکیل برند تامین خواهد شد.

 

حق الوکاله و هزینه ثبت طرح صنعتی توسط دفتر وکیل برند:

(شامل کلیه هزینه ها اعم از حق الثبت و روزنامه رسمی تا پایان کار و تقدیم سند ثبت علامت تجاری)  

 

 

شخص حقیقی

شخص حقوقی