وکیل اختراع شرح کامل

وکیل اختراع مفتخر است به صورت کاملاً تخصصی، مدافع حقوق اختراع شما در مراجع قضایی و شبه قضایی در دعوی اختراع باشد و با اتکا بر اصول اخلاقی و حرفه ای در نهایت صداقت و تعهد، امنیت روانی و قانونی شما را فراهم آورد. چنانچه شخصی با کپی برداری و شبیه سازی در مقام سواستفاده از اختراع شما بر آمده و حقوق ناشی از آن را نقض می کند و یا اقدام به ثبت اختراع مشابه نموده و همچنین در مواقعی که به عنوان متهم نیاز به دفاع دارید و یا حقوق قانونی شما با ایرادات بلاوجه در مراجع اداری سلب گردیده، وکیل اختراع دفتر وکیل برند در کنار شما خواهد بود.

کلیه دعاوی مربوط به اختراع طبق قانون صرفاً درصلاحیت دادگاهای ویژه در تهران می باشد دفتر وکیل برند با استقرار در نزیک ترین نقطه به دادگاه های مربوطه سریع ترین و مطلوب ترین خدمات قضایی در زمینه وکیل اختراع را به موکلین خود در سراسر ایران ارائه می دهد.

 

وکیل ثبت اختراع

دعاوی اختراع

دفتر وکیل برند در زمینه دعاوی اختراع خدمات تخصصی ذیل را به متقاضیان محترم ارائه می نماید:

• اقامه دعوای حقوقی در دادگاههای حقوقی به منظور ابطال گواهی نامه ثبت اختراع که به صورت غیر منصفانه و غیرقانونی و در تعارض با حقوق شما به نام شخصی دیگری ثبت شده است؛  

• طرح شکایت در دادگاههای کیفری جهت تعقیب و مجازات اشخاصی که به حقوق ناشی از ثبت اختراع شما تجاوز کرده و با هرگونه تقلید، شبیه سازی و کپی برداری از اختراع شما کالاهای تقلبی به بازار عرضه می کنند؛

• اقدام سریع و موثر قضایی جهت پلمپ و توقیف فعالیت و کالاهایی که به نحوی تجاوز به حریم قانونی اختراع شما نموده اند؛

• طرح دعوی مطالبه خسارت و یا غرامت از اشخاصی که در مقام نقض حقوق اختراع شما بر آمده اند؛

قبول وکالت و دفاع در دعاوی کیفری و یا حقوقی مطرح شده علیه شما در حوزه اختراع ؛

• اعتراض سریع و به موقع جهت جلوگیری و ممانعت از ثبت اختراع توسط اشخاص ثالث، که به نوعی معارض با حقوق شما می باشد.

• اعتراض به تصمیمات غیر منصفانه اداره ثبت اختراع و کمیسیون ها؛

 

شکایت اختراع

یکی از نمونه هایی که ممکن است در خصوص اختراع ثبت شده حادث شود شکایت اختراع است. در شکایت اختراع مالک اختراع می‌تواند علیه شخصی که از اختراع وی سوء استفاده نموده است شکایت کند. دادگاه پس از بررسی شواهد و مدارک موجود در صورت احراز جرم فرد متهم را مجازات می‌نماید. در زمینه شکایت اختراع این موسسه با دارا بودن وکلای متخصص و با تجربه در زمینه مالکیت فکری شما را در این امر مهم یاری می نماید. و وکیل متخصص ثبت اختراع در دعاوی مطرح شده نتایج مطلوب را برای شما کسب خواهد نمود.

 

شکایت نقض ثبت اختراع

هنگامی که فردی با علم به اینکه اختراع مورد نظر توسط شخص دیگری ثبت شده است از اختراع ثبت شده سوء استفاده نماید. مثلا محصول آن اختراع را تولید و یا به فروش برساند. در این هنگام مالک اختراع شاکی و فرد متقلب مجرم شناخته می شود و مالک می‌تواند علیه وی شکایت نماید. طبق قانون ثبت اختراعات طرحهای صنعتی و علائم تجاری شکایت نقض ثبت اختراع در صلاحیت دادگاه های حقوقی و کیفری تهران می باشد. یعنی اگر مالک اختراع در هر شهری از کشور که باشد و بخواهد شکایت سوء استفاده از اختراع خود را مطرح نمایند باید به دادگاه تهران مراجعه نموده. و پرونده خود را تشکیل دهد. پس از بررسی پرونده در صورتی که وقوع جرم برای مقام رسیدگی‌کننده محرز گردد کیفرخواست صادر می‌شود. طبق ماده ۶۱ قانون ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری متهم به مجازات حبس بیش از ۳ ماه تا ۶ ماه محکوم می گردد. البته اخیراً طبق قانون کاهش حبس های تعزیری مجازات این جرم به حبس از یک ماه و نیم تا سه ماه کاهش یافته است. شما عزیزان می توانید با خیالی آسوده شکایت نقض ثبت اختراع را به وکلای با تجربه ما بسپارید. و اطمینان داشته باشید که بهترین راه حل های حقوقی برای شکایت اختراع شما مطرح خواهد شد.

ابطال اختراع

وکیل ثبت اختراع

با توجه به پیچیدگی های موجود در مراحل اداری ثبت اختراع بهتر است وکالت اختراع را فردی عهده دار شود که به روال ثبتی و ضوابط آن آشنایی کامل داشته باشد. وکیل ثبت اختراع باید آگاهی کامل داشته باشد که چه اختراعاتی قابلیت ثبت دارند. مثلاً نظریات علمی، آثار هنری و یا روش های تشخیص بیماری های مختلف قابل ثبت نیستند. بنابراین اختراعی که امکان تبدیل شدن به یک محصول صنعتی و کاربردی را داشته باشد قابل ثبت است. همچنین اختراع باید کاملاً جدید و نو باشد و وکیل ثبت اختراع باید در این زمینه تبحر و اطلاعات کافی را داشته باشد. وکیل متخصص ثبت اختراع باید مدارک مورد نیاز را به درستی فراهم نماید. اظهارنامه ثبت اختراع، توصیف اختراع و نقشه‌های اختراع از جمله مدارک مهم است که باید با دقت بالایی تکمیل گردند. پس از تکمیل مدارک وکیل ثبت اختراعات باید مراحل ثبتی را به درستی به انجام رساند. توجه به مراحل و زمان‌بندی هر یک بخش مهمی از وکالت اختراع محسوب می‌شود. در ابتدا باید تمام مدارک و اطلاعات در سامانه بارگزاری گردد. در صورت عدم وجود نقص هزینه‌های لازم پرداخت گردند و پس از به پایان رسیدن این مراحل ثبت اختراع در روزنامه آگهی گردد. آخرین مرحله وکالت اختراع صدور گواهینامه ثبت اختراع می باشد. اگر در خصوص ثبت اختراع نیاز به مشاوره دارید با تماس با شماره اهداف خود را در مسیر مناسب هدایت نمایید.

 

وکیل ثبت اختراع در تهران

ثبت اختراع یک عملیات ثبتی ساده نیست. بلکه نیازمند طی مراحل مخصوص به خود می باشد. اگر فردی برای ثبت اقدام نمایند و با مبانی حقوق مالکیت فکری آشنا نباشد ممکن است پروسه ثبتی را با خطا روبرو کرده. و موجب هدر رفتن وقت و هزینه گردد. همکاران وکیل ما در این موسسه متخصص در امور مالکیت فکری هستند. پس اگر به دنبال وکیل ثبت اختراع در تهران هستید با اطمینان خاطر با ما تماس بگیرید. وکیل ثبت اختراع در تهران با تسلط کامل بر حقوق مالکیت فکری و مبانی اختراعات گامی فراتر از یک عملیات ثبتی برمی‌دارد. و حقوق مخترع را در سازمانهای ذیربط محفوظ می دارد. بدون هدر دادن وقت و هزینه اضافی حمایت انحصاری را برای اختراع برقرار می‌سازد. در آخرین مرحله ثبتی وکیل ثبت اختراع گواهینامه اختراع را اخذ نموده و آن را در مالکیت انحصاری مخترع قرار می‌دهد. از این پس کلیه مراجع قضایی از حق مخترع حمایت کرده و با سوء استفاده احتمالی برخورد خواهند نمود. لازم به ذکر است که در حال حاضر ثبت اختراع فقط در تهران و در اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی انجام می‌پذیرد. مراحل ابتدایی مثل تکمیل اطلاعات و بارگذاری مدارک به صورت آنلاین انجام می‌پذیرد. در سایر مراحل همچون اخذ و تایید برخی نامه ها، تشکیل پرونده، ارائه اصل و کپی مدارک برای صدور سند اختراع باید به اداره ثبت اختراعات تهران مراجعه نمود. در صورتی که ثبت اختراع خود را به ما محول نماید وکیل ثبت اختراع در تهران کلیه مراحل را انجام داده و نیازی به حضور شما در اداره ثبت اختراعات تهران نیست.

شکایت نقض ثبت اختراع

ابطال اختراع

پس از ثبت اختراع ممکن است اشخاصی قصد داشته باشند تا با استناد به دلایل قانونی گواهینامه ثبت اختراع را باطل نمایند. و حقوق مادی و معنوی انحصاری مالک اختراع را از بین ببرند. اگر مرجع رسیدگی کننده دلایل این اشخاص را متناسب با قانون تشخیص دهد حکم ابطال اختراع را صادر خواهد شد. اما چه شرایطی برای دعوای ابطال گواهینامه ثبت اختراع نیاز است؟ مطابق با ماده ۱۸ قانون ثبت اختراعات طرحهای صنعتی و علائم تجاری در صورتی که شرایط ذیل وجود داشته باشد دادگاه گواهینامه ثبت اختراع را باطل می نماید. مهمترین این موارد عبارتند از:

  1. اختراع جدید و ابتکاری نبوده یا کاربردی نباشد یا اینکه مشابه آن قبلا در صنعت استفاده شده باشد.
  2. تطابق نداشتن اظهارنامه ثبت اختراع با قوانین وضع شده در این زمینه مثلاً موضوع آن مبهم باشد.
  3. اختراع ثبت شده جزو مواردی باشد که مطابق با قانون از دایره حمایت از اختراعات خارج باشد. این موارد در ماده ۴ قانون فوق الذکر تشریح شده است.
  4. اختراع محصول خلاقیت، فکر و یا نبوغ مخترع نباشد.
  5. در صورتی که پنج سال از تاریخ صدور ورقه اختراع گذشته و اختراع به‌موقع استفاده عملی نشده باشد.

با توجه به ماده ۱ آیین نامه اصلاحی هر کسی بخواهد ابطال ورقه اختراع ثبت شده را تقاضا نماید باید در دادگاه عمومی تهران دادخواست بدهد. دادخواست مزبور باید همراه با کلیه اسناد مثبته ادعای معترض باشد. شرایط قانونی لازم جهت درخواست ابطال پیچیدگی‌های فراوانی دارد. نیازمند این است که اشخاص اطلاعات کامل نسبت به قوانین داشته تا در این دعاوی موفق باشند .پیشنهاد ما به شما این است برای اقدام در زمینه ابطال اختراع از وکلای مجرب ما بهره مند گردید تا بهترین نتیجه برای شما رقم بخورد.