دعاوی برند شرح کامل

دفتر وکیل برند افتخار دارد به شیوه ی حرفه ای و تخصصی، مدافع حقوق برند شما در دادگاه ها و کمیسون های مربوطه باشد و با توسل بر مبانی اخلاقی و علمی  در نهایت صداقت و تعهد، بهترین نتیجه ممکن را برای شما به ارمغان آورد. چنانچه شخصی با تقلید، کپی و شبیه سازی در مقام سواستفاده از نام تجاری یا برند شما بر آمده و یا اقدام به ثبت برند شبیه به آن نموده و چنانچه به عنوان متهم نیاز به دفاع دارید و یا حقوق شما در مراجع اداری سلب گردیده  وکیل دعاوی برند ( وکیل علامت) در کنار شما خواهد بود؛

کلیه دعاوی علائم تجاری و دعاوی برند قانوناً درصلاحیت دادگاه های ویژه در تهران است این دفتر وکالت برند با استقرار در نزیک ترین نقطه به دادگاه های مربوطه، سریع ترین و مطلوب ترین خدمات قضایی را به موکلین خود در سراسر ایران با متخصص ترین وکیل علامت (وکیل دادگاه برند) ارائه می دهد.

 

دعاوی برند

دعاوی برند

مهمترین خدمات قضایی دفتر وکیل برند در زمینه دعاوی برند شامل موارد ذیل می باشد:

 • اقامه دعوای حقوقی و وکالت علامت تجاری در دادگاههای حقوقی به منظور ابطال گواهی نامه ثبت علامت تجاری و برند که به صورت غیر منصفانه و غیرقانونی و در تعارض با حقوق شما به نام شخصی دیگری ثبت شده است؛
 • طرح شکایت در دادگاههای کیفری توسط وکیل علایم تجاری جهت تعقیب و مجازات اشخاصی که به حقوق ناشی از ثبت علامت تجاری یا برند شما تجاوز کرده و با هرگونه تقلید، شبیه سازی و کپی برداری از برند شما کالاهای تقلبی به بازار عرضه می کنند؛
 • اقدام سریع و موثر قضایی با وکیل علامت تجاری، جهت پلمپ و توقیف فعالیت و کالاهایی که به نحوی تجاوز به حریم قانونی برند شما نموده اند؛
 • طرح دعوی مطالبه خسارت و یا غرامت از اشخاصی که در مقام نقض حقوق برند شما بر آمده اند؛
 • قبول وکالت و دفاع در دعاوی کیفری و یا حقوقی، پیگیری پرونده قضایی علامت تجاری یا برند با وکیل دادگاه علامت (وکیل علامت)
 • اعتراض سریع و به موقع جهت جلوگیری و ممانعت از ثبت علامت تجاری یا برند توسط اشخاص ثالث، که به نحوی تداخل با حقوق برند شما دارند؛
 • اعتراض به آرا و اخطارهای صادره اداره ثبت علائم تجاری و کمیسیون ماده ۱۷۰ .
 • حل و فصل اختلافات علامت تجاری و اختلافات برند توسط مجرب ترین وکیل دعاوی علامت تجاری

وکیل علامت

اولین گام جهت معرفی محصولات و خدمات به جامعه مشتریان و رقبا ثبت علامت تجاری می باشد. به همین جهت هر تولید کننده و یا عرضه کننده خدمات باید تحت یک نام تجاری خود را به بازار معرفی نماید.

با این وجود انتخاب برند مناسب و ثبت آن کار ساده ای نیست و مراحل و پیچیدگی های مختص به خود را دارا است. در برخی موارد افراد برند مورد نظر خود را انتخاب نموده و پس از طی مراحل ثبت متوجه می شوند که این برند مورد تایید نیست. ناچارا باید دوباره ایرادات را برطرف نموده و این فرآیند را طی کنند. که این امر موجب هدر رفتن وقت و هزینه میگردد.  در این موارد بهره گیری از تخصص وکیل علامت تجاری می تواند کمک موثری در ثبت علامت تجاری داشته باشد. وکیل علامت با در نظر گرفتن تمام جوانب قانونی و استعلام برند تخصصی شما را در ثبت برند در کوتاهترین زمان ممکن یاری می نماید.

وکیل برند

وکیل علامت تجاری

ثبت برند و علامت تجاری مزایای را به دنبال دارد از جمله اینکه موجب می شود افراد کسب و کار خود را گسترش دهند. کالاهای خود را چه در داخل کشور و چه با صادرات کالاهای خود به خارج از کشور، بهتر به مصرف کنندگان بشناسانند. و از این طریق اعتبار کسب نمایند. بعد از شهرت یک برند، در صورتیکه برند ثبت نشده باشد ممکن است افرادی از آن کپی برداری کرده و زحمات مالک برند به هدر رود. از طرفی با وجود پیچیدگی مراحل اداری و قانونی در این مسیر نیاز و ضرورت وجود وکیل علامت تجاری بیش از پیش پر رنگ شده است.

 برون سپاری مراحل ثبت برند به یک وکیل علامت تجاری این مزیت را به همراه دارد که بسیاری از هزینه های رفت و آمد و مخارج نامربوط و بیهوده را از بین ببریم. همچنین باعث صرفه جویی در وقت شده و می توانیم زمان خود را به رسیدگی کارهای مهم تر اختصاص دهیم و پروسه ثبت برند خود را به کسی بسپاریم که به صفر تا صد این مراحل اشراف کامل دارد و کار خود را در کوتاه ترین زمان ممکن به اتمام می رساند. وکیل علامت تجاری مجرب و کاردان باعث می شود که خیال ما از کسب نتیجه مطلوب در این زمینه راحت باشد. چرا که امور خود را به فردی سپرده ایم که در این زمینه دارای تجربه و مهارت بالا بوده و علم و دانش تخصصی نیز در این زمینه را نیز دارا می باشد.

وکیل دعاوی علامت تجاری

طبق قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری سوء استفاده اشخاص حقیقی یا حقوقی از علائم تجاری داخلی و خارجی از جنبه حقوقی و کیفری قابل پیگیری است. استفاده غیرمجاز از علائم تجاری ثبت شده علاوه بر مسئولیت کیفری و پیگرد قانونی، مسئولیت حقوقی را برای سوءاستفاده‌کنندگان به دنبال دارد. از آنجا که کشور ما در زمینه ثبت علائم تجاری با مقررات بین‌المللی همراه است و به عضویت کنوانسیون پاریس برای حمایت از مالکیت صنعتی درآمده، اگر در کشورمان علائم تجاری مورد سواستفاده اشخاص حقیقی یا حقوقی قرار گیرد، باید موضوع با توسل به مراجع قضایی پیگیری شود. از جمله دعاوی که منازعات حقوقی آنها، منحصراً در دادگاه عمومی تهران رسیدگی می گردد، دعاوی علامت تجاری می باشد. بدون شک مطالعه این پرونده ها توسط وکیل دعاوی علامت تجاری نقش مؤثری در پیشبرد این رویه های قضایی خواهد داشت. دعاوی تجاری امروزه به جهت پیچیده تر شدن و پیشرفته شدن ارتباطات موجود در بین مردم از جمله پرونده های حائز اهمیت در محاکم به شمار می رود. به همین دلیل وکیل دعاوی تجاری باید علم خویش را به روز کرده و با بررسی و تسلط بر قوانین جدید اقدام به فعالیت در این عرصه نماید. این دفتر حقوقی با برخورداری از مجرب ترین وکلای متخصص در حوزه ثبت برند، ثبت علائم تجاری، دعاوی برند و حقوق کپی رایت یاری گر شما بوده و بهترین نتیجه را برای شما رقم خواهد زد. برترین وکیل دعاوی علامت تجاری را از ما بخواهید.

وکیل دعاوی علامت تجاری

وکیل دعاوی برند

در صورتی که برندها و علائم تجاری داخلی و خارجی با رعایت مقررات قانونی به ثبت رسیده باشند و اشخاص حقیقی یا حقوقی از آن سوءاستفاده کنند یا آن را مورد استفاده غیرمجاز قرار دهند. موضوع از لحاظ حقوقی و کیفری قابل پیگیری توسط وکیل دعاوی برند می باشد. و باید خسارت وارد شده به دارندگان علائم تجاری ثبت شده جبران شود.

در خصوص مجازات سوءاستفاده کنندگان علائم تجاری داخلی و خارجی باید گفت: علاوه بر جبران خسارت، این اشخاص به پرداخت جزای نقدی از ده میلیون ریال تا پنجاه میلیون ریال. یا حبس تعزیری از نود و یک روز تا شش ماه یا هر دوی آنها محکوم می‌شوند. البته تعیین مجازات این اشخاص بستگی به نظر قاضی دارد.

این دفتر وکالت اولین و تخصصی ترین دفتر وکالت علائم تجاری و برند می باشد که با وکیل دعاوی برند متخصص بهترین نتیجه را را در پرونده قضایی برند اعم از نام تجاری، لوگو، مارک و…. برای شما رقم خواهد زد. وکالت برند یکی از شاخه های نسبتاً نوظهور درحقوق ایران می باشد که از پیچیدگی های خاص خود برخوردار بوده و در حال حاضر رو به گسترش می باشد. با مراجعه به دفتر وکالت علایم تجاری و وکیل دعاوی برند با آسودگی خاطر از خدمات حقوقی و مشاوره ای وکیل خبره برند بهره مند گردید. جهت مشاوره با وکیل علامت تجاری در تهران با ما تماس بگیرید.

ابطال برند

درصورتی که فردی برندی عین یا مشابه برند شما به ثبت برساند، می‌توانید از این سوءاستفاده شکایت کنید. در این صورت می‌توانید ابطال برند کپی ‌شده را درخواست کنید. در ادامه، شرایط ابطال علامت تجاری را بررسی می‌کنیم.

شرایط ابطال علامت تجاری

اولین و مهم‌ترین شرطی که برای ابطال علامت تجاری وجود دارد، این است که آن برند حتما ثبت شده باشد.

اگر علامتی به مدت سه سال، تا یک ماه قبل از تاریخ درخواست ابطال علامت تجاری استفاده نشود، هر ذی‌نفع می‌تواند ابطال آن را از دادگاه تقاضا نماید.

علامتی قابل ابطال است که شرایط مندرج در بند الف ماده ۳۰ همین قانون و شرایط ماده ۳۲ را نداشته باشد. این شرایط از قرار زیر اند:

 • علامت ثبت شده نتواند کالا یا خدمات اشخاص حقیقی و حقوقی را متمایز نماید.
 • عین علامتی باشد که قبلاً به نام مالک دیگری ثبت شده است. و یا تاریخ تقاضای ثبت آن مقدم یا دارای حق تقدم برای همان کالا و خدمات و یا برای کالا و خدماتی است که به‌لحاظ ارتباط و شباهت موجب فریب و گمراهی شود.
 • علامت ثبت شده خلاف موازین شرعی نظم عمومی و اخلاق حسنه باشد.
 • عین یا به طرز گمراه کننده‌ای شبیه یا ترجمه یک علامت یا نام تجاری باشد که برای همان کالاها یا خدمات مشابه متعلق به مؤسسه دیگری در ایران معروف است‌. ‎‎‎و عین یا شبیه آن قبلاً برای خدمات غیرمشابه ثبت و معروف شده باشد. مشروط بر آن که عرفاً میان استفاده از علامت و مالک علامت معروف ارتباط وجود داشته و ثبت آن به منافع مالک علامت قبلی لطمه وارد سازد.
 • مراکز تجاری یا عمومی را به ویژه درمورد مبدأ جغرافیایی کالاها یا خدمات یا خصوصیات آن‌ها گمراه کند.
 • عین یا تقلید نشان نظامی‌، پرچم‌، یا سایر نشان‌های مملکتی یا نام یا نام اختصاری یا حروف اول یک نام یا نشان رسمی متعلق به کشور، سازمان‌های بین‌الدولی یا سازمان‌هایی که تحت کنوانسیون‌های بین‌المللی تأسیس شده‌اند، بوده یا موارد مذکور یکی از اجزاء آن علامت باشد، مگر آن که توسط مقام صلاحیت‌دار کشور مربوط یا سازمان ذی‌ربط اجازه استفاده از آن صادر شود.

هر گاه دادگاه در مورد ابطال علامت ثبت شده رای نهایی صادر نماید مراتب را به مرجع ثبت ابلاغ می کند. مرجع مذکور موظف است مطابق حکم دادگاه، بخشی از علامت یا ثبت علامت را به طور کامل یا فقط نسبت به بعضی از کالاها و یا خدمات مورد حکم در دفتر مربوط ابطال و مراتب را در روزنامه رسمی آگهی نماید.